Preskočiť na hlavný obsah

Buď produktívny

Nezáleží, čo robíš, vždy môžeš premýšľať, ako to spraviť lepšie, rýchlejšie, efektívnejšie. Nájdi si čas na zapisovanie myšlienok. Uvidíš, ako sa časom vyvíjaš a môžeš z toho začať aj realizovať nápady.  Už to, že to máš zapísané, zvyšuje šancu, že to nenecháš len tak. Cestovanie je ďalší spôsob, ako zvyšovať svoju hodnotu. Osmelíš sa, nadviažeš nové vzťahy, prinesieš domov to, čo je inde lepšie.
Ja to teda nemôžem povedať. Mám minimum peňazí a ak niečo nespravím, budem v takej situácii aj naďalej. Môžem začať podnikať online, školiť ako Andy Winson. Programovať. Konečne začať na sebe systematicky a konštantne pracovať. Zarábať veľké peniaze a za ne si kúpiť cesty do zahraničia, podporiť rodičov, nakúpiť si technické hračky, žiť zdravo. Nebaví ma životný štýl, chodiť do práce každý deň, nevedieť rozmýšľať, nič nerobiť, jesť nezdravo, márniť čas. Čo mi môže pomôcť začať na sebe pracovať? Čo by ma bavilo? Spätná väzba na moje články, keď by mi zarábali. Chcem žiť život bez výhovoriek a rýchlo písať. Chcem zbaliť tie najkrajšie baby. Môžem začať hneď. Ako môžem písať, aby to mohli aj druhí čítať?

Chcem písať tech články. Vytvoriť shop. Online kurz alebo ebook.
Ako neuspieť. Nerob nič. Tráv dlhé hodiny pri počítači čítaním nepotrebných informácií. Alebo závislosťou na sociálnych tieťach.

Mne ide písanie po dlhom čase ako z chlpatej deky. Chýba mi škola. Každodenné posúvanie sa dopredu. Chcem si spraviť online vzdelávaciu platformu. To by som sa musel prestať ľutovať. A preskakovať z jednej činnosti na druhú. Mám všeliaké dary.

Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Ži

Nikdy sa nesťažuj. Vždy je východisko. Zmier sa s tým, že sa ti niečo nepáči. Akonáhle budeš mať príležitosť, môžeš to zmeniť. Sprav to, o čom pochybuješ. Buď slobodný. Rozhoduj sa slobodne. Konaj slobodne. Uč sa svojím tempom. Uprav si informácie tak, aby si im rozumel a potom konaj. Vždy uplatňuj svoje znalosti. S čím sa dennodenne stretávam? Pravidelne sebareflektuj. Čo po mne ostáva? Pri jednotlivých činnostiach tráv čo najmenej času. Umožni láske viesť tvoj život. Čím som zručnejší a aktívnejší, tým som cennejší. Tráv pri PC čo najmenej času. Keď sa o niečo zaujímaš, dvere sa ti otvárajú. To, čo som vytvoril, si najlepšie pamätám. Každý deň je nová príležitosť k rastu. Môžeš len tvoriť. Vždy nájdeš cestu a skôr či neskôr spravíš to, čoho sa obávaš. Preto je dobré to spraviť hneď. To, čomu nerozumieš, je príležitosť. Nepreštuduj. Začni jednať. Zaznamenávaj si svoje konanie a pravidelne ho vyhodnocuj.  Sústreď sa.

Dodržuj

Nikdy sa neviň za to, čo si nespravil. Pouč sa z následkov. Je prirodzené, že pri tebe sú ľudia podobní ako ty. Kto sa nudí, zapudzuje svoje sny.  Zisti o zákazníkovi všetko.  Čím sme starší a sny nerealizujeme, zabúdame na ne. Jediný čas na plnenie snov je teraz. Do 30km zoženiem všetko, čo potrebujem... Keď máš 10 možností, v skutočnosti máš 2. Realita je hra.  Zisti sny a potreby druhých a napĺňaj ich.  Správne počúvaj otázky a môžeš správne odpovedať. V škole sa isté veci opakujú mnohokrát. Dôsledne plánuj a počúvaj 'intuíciu' a rýchlo sa adaptuj na meniace sa podmienky.

Uplatni

Veľkosť muža vidíte podľa veľkostí vecí, na ktoré sa sťažuje Buďte si vedomý vlastnej reči tela. Rob všetko tak, ako by to bola posledná činnosť v tvojom živote. Čo sa za posledných 10 rokov zmenilo/spôsob. Sebaorganizuj sa, aby si napĺňal svoje ciele. Zapisuj si nápady. Zápisky sú toaletou mysle. To, čomu nerozumieš, je príležitosť spoznať.  Pravidelne sa obzri za spôsobom svojho života - sebareflexia. Umožni láske preniknúť do všetkých oblastí tvojho života.  Čo a v akom stave zanechám ďalším generáciám? Čo používaš, nech ti slúži, nie ty tomu. Iniciatíva plní výsledky.  Transformuj si veci tak, aby si im rozumel. Vždy uplatňuj svoje znalosti.  Nikoho neuspokoj (uj).